Potřebujete mezinárodní řidičský průkaz v USA nebo stačí český ŘP?

 

Pokud si v USA půjčujete auto, možná budete potřebovat mezinárodní řidičské oprávnění v závislosti na tom, v jaké státy Ameriky plánujete navštívit. 

Většina států USA nevyžaduje, aby návštěvníci měli mezinárodní řidičský průkaz, ale některé ano a mohou po vás při vyzvednutí vozidla v půjčovně vyžadovat. Je proto důležité si nechat mezinárodní řidičské průkaz vystavit na vašem úřadu nebo magistrátu. 
Správní poplatek za vydánÍ mezinárodního řidičského průkazu je pouze 50,- Kč. A je vystaven na počkání.

Jaké státy USA požadují mezinárodní řidičský průkaz?

Je jich 12 a pokud víte,že se zde bude půjčným vozidlem pohybovat doporučujeme si mezinárodní řidičák nechat vystavit.

Alabama
Alaska
Arkansas
Connecticut
Delaware
Georgia
Idaho
Mississippi
Montana
Vermont
Virginia
Washington
 
pujcovna aut mezinarodni ridicsky prukaz usa

Cestování mezi státy - potřebuji mezinárodní řidičský průkaz?

Ano, bez ohledu na to, kde začínáte svou cestu nebo vracíte  půjčené auto, pokud jedete po silnicích jakéhokoli státu, na který se vážou jeho zákonya předpisy, podobně jako rychlostní limity v USA se liší podle států, tak i jejich požadavek pro mezinárodní řidičský průkaz. 

Například, pokud přijedete do Miami na Floridě, kde se mezinárodní řidičský průkaz nevyžaduje, ale plánujete zamířit na sever do Alabamy i když jen na jeden den, budete potřebovat tento průkaz, protože Alabama je jedním z 12 států v USA, kde je vyžadován mezinárodní řidičský průkaz.

Jaké mezinárodní řidičské oprávnění potřebujete k řízení v USA?

K dispozici jsou 3 různé mezinárodní řidičské průkazy, v závislosti na tom, ketré země chcete navštívit. Oficiálně nazývaná Ženevská úmluva o silničním provozu z roku 1949 byla ratifikována v 96 zemích (včetně USA) a platí 12 měsíců a musí platit po dobu plánovaného pobytu v USA.

Pobyt v USA nad 90 dnů?

V některých státech, i když mezinárodní řidičský průkaz (MŘP) není obecně vyžadován, pokud ale plánujete pobyt déle než 90 dnů, je vyžadován mezinárodní řidičský průkaz. To je případ států Kalifornie a Colorado.

Co když nemám MŘP při řízení v USA?

Pokud si půjčujete auto v USA, ve státě, který vyžaduje mezinárodní řidičské oprávnění, může vaše autopůjčovna odmítout vozidlo vydat. Pokud cestujete do státu, ve kterém je vyžadováno MŘP a nemáte ho, a jste požádáni například policií bude vám udělena pokuta,ale v některých případech by vám mohlo být vozidlo zabaveno kvůli neposkytnutí platného MŘP.

Půjčovna aut online

Chceme být Vaším partnerem při hledání, porovnávání a výběru pronájmu auta v ČR a zahraničí. Neděláme věci komplikovaně a nabízíme ty nejlepší ceny, které zahrnují pojištění, poplatky, neomezený počet kilometrů i asistenci při poruše. Nabízíme půjčení auta s automatickou převodovkou ve všech kategoriích vozů. Automobily jsou vždy v perfektním technickém stavu a čistotě. V rezervačním systému naleznete modely světových značek Ford, Audi, Volkswagen, Mercedes. Většina vozů je mladší dvou let. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem Cartrawler.

Nabízíme vozy od Europcar, Avis, Hertz, Thrifty car, Sixt, Alamo, Goldcar, Budget, Dollar rent a car a dalších ověřených světových značek. Každý zákazník v Půjčovna aut získá za své peníze maximum kvality a skvělý zákaznický servis denně od 9 do 22h. Nabízíme vozy pro vaší dovolenou nebo na vaší služební cestu do zahraničí. Přejeme Vám mnoho štastných kilometrů a ty nejlepší zážitky z cest.Reference zákazníků

  • vašek, Brno

    meli jsem půjčené auto od společnosti AVIS v Miami na Floridě,bohužel personál nebyl úplně ochotný,ale auto jsme dostali v pořádku,zablokovali nám kauci 500 usd.Možná příště budu zvažovat spíše Alamo nebo Thrifty.Když jsem měl..

  • Pavelš, Břeclav

    Další uspěšný pronájem auta s autopujcovnalevne.cz,skvělá dovolená v Portugalsku na Madeiře.díky za slevu na další pronájem a druhého řidiče. Vozidlo VW jsme brali od SIXT,obsluha příjemná,vstřícná,všechno vysvětlili.

  • jarka, Plzen

    prodloužený zimní víkend na Sardínii proběhl dle plánu-pronájem auta přímo na letišti Cagliari od Thrify na 4 dny-kategorie úsporné vozidlo -dostali jsme VW Polo,najeto něco kolem 30 t kilometrů v dobrém stavu -celkově jsme zaplatili..

Vaše hodnocení nás zajímají, napište nám: hodnoceni@pujcovnaautlevne.cz