Průvodce půjčením auta ve Spojených státech: Co potřebujete vědět o půjčení auata v Kalifornii nebo na Floridě

Pokud plánujete cestu po slunné Kalifornii nebo exotické Floridě a zvažujete půjčení auta, je důležité být dobře připraven. Zde je několik tipů a informací, které vám pomohou vyhnout se překvapením a zároveň si užít pohodlnou a bezpečnou cestu.

Půjčení auta
Při půjčení auta ve Spojených státech je potřeba mít platný řidičský průkaz a kreditní kartu. Většina autopůjčoven požaduje, aby řidiči byli starší 25 let, ale můžete najít i takové, které půjčí vozidlo mladším řidičům za poplatek. Nezapomeňte si předem zjistit, jaké jsou podmínky pro mezinárodní řidiče, zejména pokud vaše řidičské oprávnění není vydáno v anglickém jazyce.

Pojištění
Pojištění je klíčové, a to i když vaše stávající auto pojištění pokrývá půjčená vozidla. Ujistěte se, že máte dostatečné krytí pro škody na vozidle, škody způsobené třetí straně, a také proti krádeži. V USA je doporučeno mít vyšší pokrytí odpovědnosti, aby byly pokryty všechny potenciální náklady spojené s úrazy nebo škodami.

Dopravní předpisy

Kalifornie:
- Rychlostní limity: Většina dálnic v Kalifornii má limit 65 až 70 mil za hodinu (104-113 km/h), ale v oblastech s hustým osídlením může být sníženo na 55 mil za hodinu (89 km/h). Dbejte na značky s aktuálními rychlostními limity.
- Používání mobilních telefonů: Používání mobilních telefonů bez hands-free zařízení je během řízení ilegální.
- Pravidlo pravé strany: V Kalifornii platí, že pokud je semafor v červené fázi, je po zastavení a pokud je to bezpečné, povoleno odbočit vpravo.

Florida:
- Rychlostní limity: Rychlostní limity se na floridských dálnicích obvykle pohybují od 65 do 70 mil za hodinu, ale v obytných oblastech může být limit i 30 mil za hodinu (48 km/h).
- Bezpečnostní pásy: Nošení bezpečnostních pásů je povinné ve všech sedadlech.
- Ochrana proti dešti:Ve Floridě, státu známém častými přeháňkami, je zákonem požadováno, aby řidiči měli vždy zapnutá světla při používání stěračů.

Na co si dát pozor?
- Parkování: Jak v Kalifornii, tak na Floridě, může být parkování zvláště v turistických oblastech výzvou. Zkontrolujte lokální parkovací předpisy a dodržujte je, abyste se vyhnuli pokutám.
- Přizpůsobení se počasí: Připravte se na různé druhy počasí. Zatímco Kalifornie může nabídnout slunečné a teplé dny, v zimních měsících můžete v horských oblastech narazit na sníh a led. Florida je zase známá svými častými a prudkými bouřkami.

Půjčení auta ve Spojených státech může být skvělý způsob, jak prozkoumat rozmanité krajiny a kulturu obou těchto populárních států. S dobře připraveným plánem a porozuměním místním zákonům a podmínkám si můžete užít svobodu a dobrodružství bez zbytečných komplikací.

Půjčovna aut online

Chceme být Vaším partnerem při hledání, porovnávání a výběru pronájmu auta v ČR a zahraničí. Neděláme věci komplikovaně a nabízíme ty nejlepší ceny, které zahrnují pojištění, poplatky, neomezený počet kilometrů i asistenci při poruše. Nabízíme půjčení auta s automatickou převodovkou ve všech kategoriích vozů. Automobily jsou vždy v perfektním technickém stavu a čistotě. V rezervačním systému naleznete modely světových značek Ford, Audi, Volkswagen, Mercedes. Většina vozů je mladší dvou let. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem Cartrawler.

Nabízíme vozy od Europcar, Avis, Hertz, Thrifty car, Sixt, Alamo, Goldcar, Budget, Dollar rent a car a dalších ověřených světových značek. Každý zákazník v Půjčovna aut získá za své peníze maximum kvality a skvělý zákaznický servis denně od 9 do 22h. Nabízíme vozy pro vaší dovolenou nebo na vaší služební cestu do zahraničí. Přejeme Vám mnoho štastných kilometrů a ty nejlepší zážitky z cest.Reference zákazníků

  • vašek, Brno

    meli jsem půjčené auto od společnosti AVIS v Miami na Floridě,bohužel personál nebyl úplně ochotný,ale auto jsme dostali v pořádku,zablokovali nám kauci 500 usd.Možná příště budu zvažovat spíše Alamo nebo Thrifty.Když jsem měl..

  • Pavelš, Břeclav

    Další uspěšný pronájem auta s autopujcovnalevne.cz,skvělá dovolená v Portugalsku na Madeiře.díky za slevu na další pronájem a druhého řidiče. Vozidlo VW jsme brali od SIXT,obsluha příjemná,vstřícná,všechno vysvětlili.

  • jarka, Plzen

    prodloužený zimní víkend na Sardínii proběhl dle plánu-pronájem auta přímo na letišti Cagliari od Thrify na 4 dny-kategorie úsporné vozidlo -dostali jsme VW Polo,najeto něco kolem 30 t kilometrů v dobrém stavu -celkově jsme zaplatili..

Vaše hodnocení nás zajímají, napište nám: hodnoceni@pujcovnaautlevne.cz