Půjčovna aut Řecko

Administrativně je země rozdělena na 13 krajů (periferies): Východní Makedonie a Thrákie, Střední Makedonie, Západní Makedonie, Épeiros, Thessalie, Jónské ostrovy, Západní Řecko, Sterea Ellada (Pevninské Řecko), Attika, Peloponés, Severní Egeis, Jižní Egeis a Kréta. Kraje se dále člení na 51 okresů (nomi). Autonomní postavení mají Athény s Pireem.

Největším městem je hlavní město Athény. S předměstími a Pireem má 3.7 mil obyvatel. Další velká města jsou Soluň (Thesaloniki, 1mil), Patras (165 tis), Volos (127 tis), Larisa (111 tis). Z ostrovů má pouze Kréta větší město Irakleion (Heraklio, 120 tis).

Na ostrovech žije asi 15% obyvatelstva. Nejlidnatějšími ostrovy jsou Kréta (537 tis), Evvia (209 tis) a Korfu (105 tis). Na těchto řeckých ostrovech si můžete  pronajmout auta levně u známých autopůjčoven.

Roku 1923 proběhla vzájemná výměna etnického obyvatelstva mezi Tureckem a Řeckem. Asi milion Řeku odešlo z Turecka do Řecka a kolem půl milionu Turků se přesunulo z Řecka do Turecka.

Důležitá telefonní čísla:
Tísňové volání 112
První pomoc 166
Lékařská pohotovost 1016
Informace o službu konajících nemocnicích a lékárnách 1434
policie 100
turistická policie 171

Řecko je parlamentní republiko od roku 1975.Významné postavení zastává ortodoxní řecká pravoslavná církev, která má na společnost velký vliv.

Od roku 2001 je Řecko členem EU. Roku 2002 přestoupilo na euro. Do 1.1.2002 byla řeckým platidlem drachma (GRD).

Poznejte řecké ostrovy, rezervujte si auto online na pujcovnaautlevne.cz ,denně slevy až 30% na vybrané termíny.

Andros
Chalkidiki
Chios
Erikoussa
Evia
Ios
Ithaka
Kalymnos
Karpathos
Kefalonie
Korfu
Kos
Kréta
Kythira
Lefkada
Lesbos
Limnos
Mykonos
Naxos
Parga
Paxos
Peloponés
Rhodos
Samos
Santorini
Skiathos
Skopelos
Syros
Thassos
Zakynthos

V Řecku je subtropické středomořské klima, který je charakterizováno dlouhými teplými a suchými léty a mírnými a vlhkými zimami. na území Řecka jsou díky jeho poloze od severu k jihu patrny rozdíly v klimatu. Je to hodně viditelné ve srovnání jižní a severní části Řecka. V horách západního Řecka a na Peloponésu v zimě jsou zimy poměrně bohaté na sníh, kdežto na ostrovech v Egejském moři a na východním pobřeží jsou i v zimě relativně vysoké teploty. Na severu Řecka panuje kontinentální subtropické podnebí je zde více srážek a chladněji než ve zbytku Řecka.

Půjčovna aut online

Chceme být Vaším partnerem při hledání, porovnávání a výběru pronájmu auta v ČR a zahraničí. Neděláme věci komplikovaně a nabízíme ty nejlepší ceny, které zahrnují pojištění, poplatky, neomezený počet kilometrů i asistenci při poruše. Nabízíme půjčení auta s automatickou převodovkou ve všech kategoriích vozů. Automobily jsou vždy v perfektním technickém stavu a čistotě. V rezervačním systému naleznete modely světových značek Ford, Audi, Volkswagen, Mercedes. Většina vozů je mladší dvou let. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem Cartrawler.

Nabízíme vozy od Europcar, Avis, Hertz, Thrifty car, Sixt, Alamo, Goldcar, Budget, Dollar rent a car a dalších ověřených světových značek. Každý zákazník v Půjčovna aut získá za své peníze maximum kvality a skvělý zákaznický servis denně od 9 do 22h. Nabízíme vozy pro vaší dovolenou nebo na vaší služební cestu do zahraničí. Přejeme Vám mnoho štastných kilometrů a ty nejlepší zážitky z cest.Reference zákazníků

  • vašek, Brno

    meli jsem půjčené auto od společnosti AVIS v Miami na Floridě,bohužel personál nebyl úplně ochotný,ale auto jsme dostali v pořádku,zablokovali nám kauci 500 usd.Možná příště budu zvažovat spíše Alamo nebo Thrifty.Když jsem měl..

  • Pavelš, Břeclav

    Další uspěšný pronájem auta s autopujcovnalevne.cz,skvělá dovolená v Portugalsku na Madeiře.díky za slevu na další pronájem a druhého řidiče. Vozidlo VW jsme brali od SIXT,obsluha příjemná,vstřícná,všechno vysvětlili.

  • jarka, Plzen

    prodloužený zimní víkend na Sardínii proběhl dle plánu-pronájem auta přímo na letišti Cagliari od Thrify na 4 dny-kategorie úsporné vozidlo -dostali jsme VW Polo,najeto něco kolem 30 t kilometrů v dobrém stavu -celkově jsme zaplatili..

Vaše hodnocení nás zajímají, napište nám: hodnoceni@pujcovnaautlevne.cz