Půjčení auta v Dubaji

Cesta do Spojených Arabských Emirátů z Prahy do Dubaje trvá přibližně 5 hodin.

Dubajské letiště (DXB) v Perském zálivu je stále častějším cílem turistů z České Republiky. Z Prahy je možné do Dubaje letět buď se společností Travel servis nebo s Emirates Airlines, případně společností flydubai.. Vše odlétá z terminálu 1 letiště Praha Václava Havla.Ceny přímých letů se pohybuje od 6 do 10 ti tisíc.Dubajské letiště v roce 2015 odbavilo neuvěřitelných 78 milionů cestujících.

Stále více turistů se nespokojí jen s pasivní dovolenou u moře, chtějí poznat i jiná místa jako města Sharjah případně výlet do Abu Dhabi. Mnozí podnikají i výlety svým autem z autopůjčovny do sousedních zemí jako je Omán. Příplatek za překročení hranic autem do sousedního Ománu stojí 100 dirhamů a nabízí ho pouze vybrané autopůjčovny. Kontaktujte nás v případě výběru autopůjčovny z Dubaje do Ománu.

Z Prahy přiletají do Dubaje letecké společnosti na tyto terminály:

Travel servis a Flydubai - Terminal 2

Emirates - Terminal 3

Při rezervaci vozidla si můžete vybrat vozidla např Dubai T3 – Letiště, nebo můžete nechat pouze Dubaj letiště. Kauce se pohybuje kolem 500 USD. Doporučujeme dodržovat dopravdní předpisy ,protože sankce od dubajské policie mohou být poměrně vysoké.

 

Placení dálnice resp mýto v Dubaji

Na některých silnicích v Dubaji a okolí budete platit mýtné nazývané Salik. Kartu Salik si nemusíte kupovat a půjčovna aut v Dubaji vám poplatek za případné projetí mýtné brány naúčtuje při vrácení vozidla. V Dubaji je celkem 7 mýtných bran převážně v centru a dá se jim vyhnout. Přesto projetí branou není drahé a pohybuje se kolem 25 Kč. Brány jsou označney jako Toll Gate.

 

Pokud si nechet půjčit auto hned po příletu můžete si vybrat další lokace půjčení v DUBAJI. >>zde

Rezervaci vozidla pro letiště Dubaj můžete rychle provést  >>zde

Pokud přilétáte do Abu Dhabi rezervaci vozidla vytvoříte   >>zde

Dubaj letiště Mini průvodce

Řekněte mi něco o letišti

Dubaj Mezinárodní letiště je největší letiště v SAE. Nachází se ve čtvrti Al Garhoud 4 km jižně od centra města.

Jak se tam dostanu?

Přes 150 leteckých společnosti létá do mezinárodního letiště v Dubaji, takže můžete se tam dostat z téměř kdekoli! Přibližně 5700 letů týdně do 230 destinací. Emirates Airline odbavuje své lety z terminálu 3, vytváří 70% veškerého provozu na letišti.

Je snadné se dostat do města?

Velmi snadné! Taxi na vás čeká před příletovou halou a existují i ​​speciální taxi jen pro ženy. Můžete se také do města dostat pomocí metra nebo dostanete místním autobusem do části Deira. Některé hotely mají své vlastní kyvadlovou dopravu,  pokud jste ubytováni v Dubaji.

Můžu zůstat na letišti?

Samozřejmě. 5-hvězdičkový Dubaj International Terminal Hotel má 341 pokojů a je umístěn uvnitř budovy terminálu. Má vlastní wellness centrum a bazén, vše, co můžete potřebovat lze nalézt v hlavní letištní haly. Do 2 km od letiště najdete dalších 6 hotelů, včetně Le Meridien a Holiday Inn Express.